SPOTKANIE INFORMACYJNO – WYWIADOWCZE DLA RODZICÓW,

KTÓRZY CHCĄ INDYWIDUALNIE POROZMAWIAĆ Z NAUCZYCIELAMI

NA TEMAT  ZACHOWANIA I POSTĘPÓW W NAUCE SWOICH DZIECI,

ODBĘDZIE SIĘ WE WTOREK,

22 MAJA W GODZINACH 17.00 – 18.30.

Poznajemy historię, sztukę i architekturę

25 kwietnia klasy IV a, b i V a udały się na  wycieczkę do zamku w Łańcucie.
Pierwsze wrażenie było niesamowite. Dzieci zachwycały się malowniczym ogrodem, w którym na zmysł słuchu oddziaływał śpiew różnorodnych gatunków ptaków, natomiast wzrok cieszyły różnobarwne kwiaty i soczysta zieleń rozwijającego się listowia. Zachwyt wzrósł,  gdy oczom uczniów ukazał się przepiękny, majestatyczny pałac. Wrażenia cały czas narastały.  Mimo młodego wieku, zwiedzający zawracali uwagę na piękne wnętrza, intarsjowane meble, podłogi, oryginalne komnaty, kryształowe żyrandole.
          Po wyjściu z pałacu wszyscy udali się do powozowni, gdzie oglądali różne rodzaje powozów, sań, a także zdobycze egzotycznych wypraw Potockich. Kolejnym punktem wycieczki była storczykarnia, gdzie oczy napawał widok barwnych storczyków, a także innych ciekawych odmian kwiatów.
Wszyscy pełni wrażeń wrócili do Mokrzysk, dzieląc się doznaniami.

W czwartek 19 kwietnia 105 uczniów naszej szkoły odwiedziło Europejskie Centrum Muzyki  Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach.
            Dzieci obejrzały  oryginalny spektakl pt. „Co czujesz, czyli symfonia emocji”, w którym główną rolę odgrywa muzyka mistrza Pendereckiego. Wykonawcami byli uczniowie Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych  w Dębicy.
            Nadrzędnym celem tego spektaklu była  polisensoryczność czyli oddziaływanie słowem, muzyką, ruchem, gestem, barwą. To za  ich pomocą  widzowie  odbierali przekazywane treści. Głównym nośnikiem wyrazu był zaś ruch i gest. Zamierzony minimalizm scenografii i kostiumów miał ułatwić widzowi koncentrację na najważniejszych elementach widowiska – muzyce, plastyce ruchu oraz sposobie wyrażania emocji.
            Edukacyjna bajka muzyczna w wykonaniu dzieci nie tylko przybliżyła młodym widzom świat muzyki, ale przede wszystkim rozwinęła wyobraźnię i ukazała świat uczuć, podkreślając znaczenie ogólnoludzkich wartości.

Akademia Piłkarska Kinder/Champions Brzesko i Strażak Mokrzyska zapraszają na pierwszy trening!!!

Czwartek 19.04 na stadionie Strażaka Mokrzyska o godzinie 16.30-18, odbędzie się pierwszy profesjonalny trening dla dzieci z Mokrzysk i okolic. Zapraszamy wszystkie chętne dzieci na pokazowe zajęcia.
4-6 lat grupa przedszkolna, 7-9 lat grupa żak i 10-13 lat orlik/młodzik!!!
Przyjdź, zobacz, zaszczep w sobie pasję, spróbuj swoich sił!!!

www.tuzaczynasiefutbol.pl

Najpiękniejsze ozdoby nagrodzone

9 kwietnia 2018 roku pięcioro uczniów naszej szkoły: Amelia Lewandowska, Natalia Cholewa z klasy 2, Alessandra Sądel, Jan Przybylski z klasy 4a, Dominika Cholewa z klasy 5a  odebrało nagrody za udział w konkursie na Pisankę Ludową i Plastykę Obrzędową, którego organizatorem było Regionalne Centrum Kulturalno – Biblioteczne w Brzesku. Uczniowie wykonali oryginalne i ciekawe ozdoby wielkanocne, które przykuły uwagę jurorów.
           Prace zostały wykonane pod kierownictwem pani Ewy Surowieckiej i Elżbiety Kural.