PIERWSZOKLASIŚCI W PRZEDSZKOLU


             13 czerwca uczniowie klasy I skorzystali z zaproszenia dyrektor Parafialnego Przedszkola w Mokrzyskach - Pani Ewy Tomany i odwiedzili swoje ulubione przedszkole.
             Wielkie zainteresowanie wzbudził „MAGICZNY DYWAN” – interaktywna pomoc dydaktyczna do ćwiczeń, gier i zabaw ruchowych. Ten wirtualny system działający w oparciu o komputer, czujniki wykrywające ruch oraz projektor umożliwia zintegrowanie aktywności fizycznej z obrazami wysyłanymi za pośrednictwem projektora.
Wszyscy uczniowie z wielkim zaangażowaniem podejmowali kolejne zadania dostarczające im świetnej zabawy i nauki.
             Dzieci przeżyły wspaniałą przygodę podczas korzystania z tego urządzenia: popluskały się w wirtualnej rzece, grały w piłkę nożną, zbierały jaja dinozaurów, grzyby oraz ćwiczyły uniki w boksie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dzień Dziecka


          W bieżącym roku szkolnym 1 czerwca obchodzony był w naszej szkole pod hasłem „Bawmy się zdrowo i aktywnie”.
Uczniowie w tym dniu dzięki prowadzonemu cały rok projektowi  „Więcej wiem - zdrowo żyję” mieli możliwość usystematyzowania  wiedzy z zakresu prawidłowego odżywiania, zdrowego stylu życia i aktywności fizycznej. W sali gimnastycznej przedstawiono prezentację multimedialną  z działań, które realizowane były w szkole.
           Klasy I-IV odbyły na boisku szkolnym pogadankę z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji  w Brzesku nt. bezpieczeństwa poruszania się po drogach publicznych i wakacyjnego wypoczynku w górach oraz nad wodą. Dzieci miały możliwość wsiąść do samochodu policyjnego, zapoznać się z działaniem fotoradaru. Dużą atrakcją okazała się prezentacja motoru, który prowadzony przez policjanta wykonywał różne akrobacje i wydawał głośne dźwięki.
           Kolejnym punktem tego dnia były konkurencje sportowe. Dla klas młodszych przygotowano slalom z pokonywaniem przeszkód, rzut woreczkami i piłkami do celu, skoki w workach, oraz gry i zabawy ruchowe. Uczniowie starsi mogli zmierzyć się w konkurencjach czwórboju lekkoatletycznego: bieg długi, bieg krótki, rzut piłeczką palantową i skok w dal. Rada Rodziców w zabawnych, bajkowych strojach częstowała uczniów słodkościami, a malowanie twarzy oraz „szybkie farbowanie” włosów cieszyły się wielką popularnością wśród dzieci.
         Oby każdy dzień był dla wszystkich dzieci równie szczęśliwy jak Dzień Dziecka obchodzony tylko w czerwcu jeden raz w roku.

 

 

 

SZANOWNI RODZICE


             Uprzejmie informujemy, że w związku z organizowanym w najbliższy piątek, 8 czerwca, od godziny 14–tej piknikiem rodzinnym, lekcje tego dnia zostają skrócone do 35 minut, a przerwy obiadowe do 15 minut.
             Godziny pracy świetlicy są dostosowane do zmienionej organizacji dnia.
8 czerwca 2018 roku – organizacja dnia:
1. lekcja: 8.00-8.35
przerwa: 8.35-8.45
2. lekcja: 8.45-9.20
przerwa: 9.20-9.30
3. lekcja: 9.30-10.05
przerwa: 10.05-10.15
4. lekcja: 10.15-10.50
przerwa: 10.50-11.05
5. lekcja: 11.05-11.40
przerwa: 11.40-11.55
6. lekcja: 11.55-12.30
przerwa: 12.30-12.40
7. lekcja: 12.40-13.15

 

 

PRZYGOTOWANIA DO WAKACJI

       

             W Dzień Dziecka uczniowie szkoły oprócz życzeń, słodkości i wielu niespodzianek otrzymali też sporo cennych rad dotyczących zdrowia i bezpieczeństwa podczas wakacji.
             Do szkoły przyjechali z wizytą funkcjonariusze brzeskiej komendy. Uczniowie mogli zapoznać się z ciekawostkami pracy policjanta oraz niektórymi sprzętami, które stróże prawa wykorzystują przy okazji różnych akcji. Dzieci mogły wsiąść do radiowozu, włączyć sygnały uprzywilejowania, mówić przez megafon, przymierzyć kask i kamizelkę „żółwia”. Miały także niepowtarzalną okazję posługiwać się radarem i odczytywać z niego prędkość jadących obok szkoły samochodów.
Z zaciekawieniem wszyscy podziwiali  piękne popisy funkcjonariusza na motocyklu, na który mogli nawet wsiąść.
             Policjanci udzielili uczniom rad i wskazówek odnośnie bezpieczeństwa podczas beztroskich zabaw wakacyjnych.
Oby wszyscy o nich pamiętali ….

 

„Krokodyle” w szkole


              30 maja 2018 roku w naszej szkole odbyło się w dwóch grupach – młodszej (klasy I-III) i starszej (kl. IV-VI) spotkanie z przedstawicielami Inspekcji Transportu Drogowego.
             W pierwszej części uczniowie obejrzeli filmy edukacyjne, które później zostały szczegółowo omówione.  Funkcjonariusze w zielonych mundurach przybliżyli  także dzieciom szczegóły  stroju,  zakres swoich   codziennych obowiązków,  przypominając o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa np. o zapinaniu pasów w samochodzie i autokarze.
             Na koniec części pierwszej młodsi otrzymali upominki w postaci chust z elementami odblaskowymi. Druga część spotkania miała miejsce na boisku asfaltowym, w czasie której można było obejrzeć  samochód, posłuchać sygnalizacji dźwiękowej.
             W końcowej części wszyscy wykonali pamiątkowe zdjęcie.
 

 

 

 

 

 

PASOWANIE NA CZYTELNIKA


             28 maja 2018 r. pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona czytelników Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Brzesku  Filia Mokrzyska.
             Pani bibliotekarka – Iwona Tomasik - szczegółowo objaśniła dzieciom zasady obcowania z książką i wspólnie, pisemnie sformułowano wnioski dotyczące postępowania z książką.  Cenne rady przekazała również Pani Maria Góra, reprezentująca Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne Wsi Mokrzyska.  
            Dyrektor, wychowawczyni i uczniowie klasy 1 serdecznie podziękowali Pani Iwonie Tomasik za zorganizowanie tej pięknej uroczystości.

 

 

 

 

 

FANTASTYCZNA WYCIECZKA


             24 maja 2018 r. uczniowie klasy I i II uczestniczyli w niezapomnianej, całodniowej wycieczce, do Kompleksu Świętokrzyska Polana. Miejsce to położone jest w głębi lasu, na terenie parku krajobrazowego  w Chrustach (gm. Zagnańsk) koło Kielc.
             Po trzygodzinnej podróży, 35 dzieci wraz z opiekunami dotarło na miejsce, gdzie czekała na nich wspaniała przygoda. Wycieczkowicze w dwóch grupach zrealizowali poniższy program:
1.    Warsztaty edukacyjne pt. „Rekiny i ich niezwykłe życie”.
2.    Oglądanie - Oceanika – zespołu wielkoformatowych akwariów.
3.    Zwiedzanie Parku Miniatur – ze wspaniałymi obiektami ziemi kieleckiej.
4.    Plac zabaw z wielkimi dmuchanymi zjeżdżalniami  i karuzelą.
W drodze powrotnej z wielkim zainteresowaniem oglądaliśmy pomnik przyrody – dąb „Bartek”.
             W drodze powrotnej dzieci wspominały wspólnie spędzony czas i już marzyły o nowych wyprawach w nieznane.

 

Strona 1 z 3

Początek strony